A mesterséges intelligencia jó! De csak akkor, ha jól használod

A mesterséges intelligencia jó. De csak akkor és kizárólag akkor, ha jól használod. A túlhasználat ugyanis olyan károkat okoz az agyban, amire nehéz mást mondani, mint azt, hogy a butulás a tetőfokára hág. Pusztítja a kritikus gondolkodást, a memóriát, és hosszú távon a tanulás halálához vezet. Ez nem vélemény. Ez kutatási eredmény. A tanulás […]
Miért áll meg a németed, miközben Németországban élsz?

Volt egy vágyad.Szerettél volna külföldön dolgozni, mert jobbak a körülmények. Igen ám, de ehhez legalább valamennyire tudnod kellett németül.Nem tökéletesen.Nem szépen.Csak úgy… elboldogulni. Leültél nap mint nap. Szavakat memorizáltál. Mondatokat alkottál. Eljutottál arra a szintre, amiről azt mondtad:„Na jó, ezzel kint már menni fog.” És ment is. Kint folytattad a német „tanulást” Szándékosan teszem […]