Barion Pixel

Folytonos újrakezdő vagy? Miért teszed? Miért hagyod abba és kezded újra nulláról?

Összeszedtem a legáltalánosabb, legmeghatározóbb okokat.

 

1. A motiválatlanság. Van róla videó. Keresd meg a YT csatornámon.

2. Önkorlátozó hiedelmek:

Nincs nyelvérzékem.
Nekem ez úgysem megy.
Buta vagyok.

3. A valódi, a legmélyebben, a tudatalattiban rejlő okot részletesen kifejtem. Vigyázz, fájni fog! Viszont ami fáj, abban az igazság.

 

Ha elmész valakihez németet tanulni, hét dolgot fog kérni tőled:

 

Időt, pénzt, energiát, tudatosságot, következetességet, felelősséget, munkát. Vagyis erőfeszítést a pénzért cserébe. Az ember alapprogramja viszont pont az ellenkezője, energiát spórolni, pénzt spórolni és a könnyebb ellenállás felé tartani.

 

Hiába szeretne a némettanárod segíteni, hisz látja a problémádat és a célod is. Te csak azt érzed, hogy energiát vár tőled, munkát, időt, erőbefektetést.

Ettől menekülsz. Csinálod ideig-óráig, de idővel a tanárod módszere, a személyisége az ellenfeled lesz. Benne látod a hibát, ráfogod, hogy a módszer a rossz. Abbahagyod nála.

 

Újra elölről kezded a német tanulást

 

Telik-múlik az idő, a problémád nő. Egyre égetőbb, hogy megtanulj németül, vagy szintet lépj. Újra belevágsz. A vége akkor is ez lesz. Mindig ez lesz. Addig, amíg nem ébredsz rá arra, hogy a hiba a te készülékedben van, és semmi mást nem kell tenned, mint csinálni, tanulni, megfogadni a tanácsait, hisz mégiscsak ő a szakember.
Nem türelmetlenkedni, hanem bízni abban, hogy a kitartó munka meghozza a gyümölcsét. (Persze tényleg van rossz módszer, vagy rosszul tanító tanár, de most nem róluk beszélek.)

 

Hogyan leszel jobb németből?

 

Sokszor elmondtam már, hogy a tudás megszerzésének törvénye van. A növekedés exponenciális, pont olyan, mint a kamatos kamat. Lassan indul, de ha kitartó vagy és eljutsz egy pontig, a töréspontig, akkor meg fog maradni.

Összefoglalás.

Azért ugrálsz módszerről módszerre, mert arra vársz, hogy a tudást egyszer megkaphatod valakitől úgy, hogy neked semmit sem kell tenned érte.

Keress olyan tanárt, aki nem csak németet tanít, hanem az embert, a maga korlátaival, hiedelmeivel.
Aki ismeri az ember lelkét, és azt, hogyan képes az egó lenullázni a képességeket.
Lehetsz otthon jó németes. Lepróbálhatod a tükör előtt a rád váró beszélgetést.
Ha az önbecsülésed romokban, akkor a német tudásod is romba dől az első alkalommal, amikor azt a való világban használnod kell.

 

„Az önbecsülés nem érkezik meg hozzád máról holnapra. Attól fejlődik ki benned, hogy a számodra fontos értékekre alapozva élsz. Ha ez hiányzik az életedből, összeroskadsz az ellenszélben és cserbenhagyod az álmaidat.”
Veit Lindau

 

Megosztás:

Facebook
Twitter
LinkedIn
E-mail
Nyomtatás